Nad morze czy w góry?

  • poniedziałek, Luty 1st, 2016
  • 0 Comment
  • 228 Views
  • 0 Like
  •  Share
Nad morze czy w góry?
1 vote, 9.00 avg. rating (85% score)

rp_hobby6.jpgTo pytanie zadaje sobie wiele ludzi przed sezonem urlopowym. Wybrać piesze wycieczki po malowniczych okolicach czy może lenistwo na plaży. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, ale żeby być zadowolonych z wakacji należy odpowiednio je przeanalizować.

Morze nie tylko latem
Jego zalet w lipcu i sierpni nie trzeba opisywać każdemu amatorowi kąpieli zarówno słonecznych, jak i wodnych. Kto natomiast nie przepada za upałami i opalaniem, a jednocześnie chce zażyć zdrowego powietrza z jodem i podziwiać nadmorskie okolice może na urlop wybrać się w zimie. Dużym plusem jest mniejsza ilość turystów oraz niższe ceny hoteli i pensjonatów. Można spokojnie spacerować po alejkach Trójmiasta lub nabrać świeżego powietrza na sopockim molo.

Piechotą na szczyt
Turystyka górska polecana jest dla osób bardziej aktywnych i wysportowanych. Główną rozrywką jest tam zdobywanie kolejnych wzniesień, często bardzo trudnych. Zimą natomiast pozostawmy góry zawodowcom, bądź wybierając się w nie wynajmijmy przewodnika.

Każda forma wypoczynku ma swoich zwolenników i przeciwników. Żeby przekonać się, co nam pasuje, powinniśmy odwiedzić oba miejsca.

Ciekawe wpisy turystyczne:

About the author