Meble na wymiar i drzwi przesuwne, czyli jak umeblować garderobę?

Meble na wymiar i drzwi przesuwne, czyli jak umeblować garderobę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym trzymamy wszystkie nasze ubrania. W ogóle nie musi być to duże pomieszczenie, żeby zachować w nim stosowny ład. Sprawdzi się ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w innym wnętrzu. W takiej sytuacji bardzo dobrze nadadzą się drzwi przesuwne, by odizolować garderobę od pokoju.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się swoja garderoba, uzależnione jest przede wszystkim od tego, co mamy zamiar w niej magazynować. Wybór o tym, czy potrzeba nam wiele drążków na wieszaki, półek czy szuflad, uzależniona jest od tego, jakiego rodzaju rzeczy mamy. Decydując o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć też to, czy zależy nam na dodatkowej przestrzeni na przeróżne sprzęty, jak np. żelazko bądź deska do prasowania.

Jeśli mamy niedużo przestrzeni na garderobę, dobrym wyborem będzie nabycie szafy na wymiar. W ten sposób zmaksymalizujemy dostępną przestrzeń na ubrania oraz inne dodatki. Warto rozważyć zakup mebli na wymiar firmy Komandor, która słynie z produkcji niezwykle dużych szaf ubraniowych. Pojemna szafa narożna również jest rewelacyjnym pomysłem i powiększy ilość miejsca na swoją odzież.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejnym rozwiązaniem, które umożliwi zwiększenie przestrzeni użytkowej w naszej garderobie jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Będzie to osobny pokój. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest niezbędna do uchylenia tradycyjnych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie wybrane meble to nie wszystko. Musimy zadbać również o właściwe oświetlenie garderoby. Niezwykle istotne jest, żeby światło dotarło do wszystkich zakątków pokoju. W związku z tym, jeśli nasza garderoba to niemałe pomieszczenie, musimy zadbać, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Najekonomiczniejszym wyborem są LED-y, szczególnie, że przyjmują one różne formy oraz bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie się tylko chce.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie może brakować również właściwego lustra. Nie tylko umożliwi ono nieograniczone przeglądanie się w trakcie wyboru odpowiedniego stroju, ale także powiększy ono optycznie pokój. Gdy nie mamy przestrzeni na lustro stojące, można wybrać wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla małych powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.

Ciekawe wpisy turystyczne:

About the author